MP37 "Pozytywka"
Halloween na zajęciach z j. angielskiego


W ramach przybliżenia dzieciom tradycji w krajach anglojęzycznych- po raz kolejny Przedszkolaki bawiły się , podczas zajęć z języka angielskiego –na Balu Halloweenowym
Poznawaliśmy słownictwo angielskie związane z tematem Halloween np. pumpkin, ghost, monster, spider, bat,oraz piosenkę „Treat or trick”

Strazzzsznie śmieszne konkursy sportowe- z łowieniem jabłek, łapaniem pajączków i robieniem mumii zdominowały wspólne zabawy. Odbył się też konkurs na Halloweenowy strój i straaaszny odgłos, a także zabawa muzyczna z przechodzeniem po pajęczynie i bagnie z kartek. Zabawa zakończyła się wspólnymi tańcami i słodkim poczęstunkiem w myśl powiedzenia „Trick or treat”
.

Colours of Autumn- Zabawy językowe po angielsku

Jesień- AUTUMN - to wspaniała, kolorowa pora roku, doskonała do ćwiczeń językowych z języka angielskiego. W czasie wspólnych zabaw poznawaliśmy słownictwo związane z kolorami -COLOURS of AUTUMN -oraz z darami jesieni- (orzechy, kasztany,grzyby, liście) - nuts, chestnuts, mushrooms, leaves.
W czasie zajęć ozdobiliśmy liśćmi Jesienne drzewo- AUTUMN TREE , co było doskonałym ćwiczeniem utrwalającym nazwy kolorów i ćwiczącym umiejętnośc przeliczania po angielsku.
Zabawy językowe wzbogacone zostały również o piosenkę "Do you like broccoli ice- cream"- w czasie, której poznawaliśmy konstrukcje językowe : "Do you like..?, Yes, I do/No, I don't."