MP37 "Pozytywka"
AKCJA PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA


UWAGA W TYM TYGODNIU KOŃCZYMY AKCJĘ PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA !!!

Co jest potrzebne
• nieprzeterminowana karma sucha i mokra dla psów i kotów, a w szczególności karma typu junior dla szczeniąt i kociąt, karma dla seniorów, specjalistyczna karma sucha i mokra (gastrointenstinal, hepatic)
• kubraki dla zwierzaków
• szczotki i grzebienie oraz nieprzeterminowane szampony
• budy, smycze, obroże (nie kolczatki!), kagańce, miski metalowe, nieprzeterminowane odżywki
• zabawki dla zwierzaków (piłki, szarpaki). Prosimy nie przynosić pluszaków!
• nieprzeterminowane środki czystości (wszelkiej maści)
• miotły, szufelki łopaty, grabie, sprawne taczki, niedziurawe wiadra
• legowiska plastikowe i miękkie
• materiały biurowe (papier do drukarki, koszulki foliowe, segregatory, itp.)
koce, ręczniki, poszewki, kołdry bez pierza (mogą być lekko dziurawe czy z niespieralnymi plamami)

Oznaczone kartony znajdują się w holu przedszkola,
przy grupie Ia (parter, na prawo),
przy grupie IIa (parter, na lewo)

Liczymy na Państwa pomoc.
Najdłuższy choinkowy łańcuch z papieru
Najdłuższy choinkowy łańcuch z papieru

Przed Świętami Bożonarodzeniowymi nasze przedszkole brało udział w akcji charytatywnej Stowarzyszenia Pro Salute na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

Naszym zadaniem była pomoc w pobiciu rekordu w tworzeniu NAJDŁUŻSZEGO CHOINKOWEGO ŁAŃCUCHA Z PAPIERU, celem było ustanowienie rekordu np. GUINESSA.

Udało nam się zrobić 275 metrowy łańcuch, który wysłaliśmy pocztą do dzieci.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przyczyniły się do akcji.

Tydzień otwartych serc
"Tydzień otwartych serc"
Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w Naszych przedszkolnych zbiórkach na rzecz słabszych i potrzebujących,
bo "Każdy ma coś, co może dać innym”

Zaczynamy 08.10.2018, zbiórka potrwa do 15.10.2018.


Ze względu na bardzo duże zaangażowanie z Państwa strony, sprzedaż cebulek została zakończona. Dziękujemy za wsparcie akcji "Pola Nadziei".

Nadal zbieramy karmę, koce, zabawki dla psów i kotów z zielonogórskiego schroniska.

Pola Nadziei
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele Przedszkola i wszyscy Darczyńcy!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzieki Państwa dobroci i hojności udało nam się zebrać 703,99 zł na cele Zielonogórskiego Hospicjum.

W imieniu chorych bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorki: Jadwiga Kaźmierczak, Agnieszka Łaniewska-Kierzek, Patrycja Szymańska

Zbiórka zużytych baterii
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO KONKURSU w ZBIERANIU ZUŻYTYCH BATERII
w ramach akcji: „EDUKUJEMY- POMAGAMY”
Rywalizujemy z innymi placówkami oświatowymi o NAGRODY.

Dnia 22 kwietnia (piątek) z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w akcji "CUKIEREK za BATERIE"Każde dziecko, które tego dnia przyniesie do przedszkola
zużyte baterie, otrzyma cukierka. Przypominamy, że baterie zbieramy przez cały rok!
Pełna miska dla schroniska
Kolejna akcja "Pełna miska dla schroniska" za nami i jak zawsze nie zabrakło ludzi dobrej woli. Dzięki Państwa pomocy udało się uzbierać zapas karmy, legowiska, zabawki i inne niezbędne rzeczy, bez których zwierzęta ze schroniska nie przetrwałyby zimy.

Informujemy również, że został rozstrzygnięty konkurs "Mój pupil". Ze względu na ogromny trud i zaangażowanie włożone w wykonanie prac ogłaszamy, że wszyscy uczestnicy wygrywają. Gratulujemy!!!

Organizatorki: Jadwiga Kaźmierczak, Patrycja Szymańska
Mały miś w świetle literatury
"Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przdszkolne ABC". Jego autorem jest Aneta Konefał. Dlaczego głównym bohaterem projektu jest miś, dodajmy pluszowy? 240 misiaczków z całej Polski wyruszy w niezwykła podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami u których zagości, będzie się bawić, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony jest w dzienniczek w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę, Odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. Projekt, oprócz opisanej podróży, zakłada organizację dwóch konkursów: plastycznego dla dzieci oraz literackiego dla nauczycieli. Przedsięwzięcie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem - w ciągu zaledwie dwóch dni zgłosiło się do niego 320 nauczycieli z całej Polski. Warto podkreślić, iż nauczyciele biorący w nim udział w niezwykle kreatywny sposób podjęli się jego realizacji. Jedna z uczestniczek projektu, pani Ludmiła Fabiszewska, wpadła na pomysł napisania piosenki, która stanie się niejako hymnem projektu i treścią nawiązuje do wartości czytania dzieciom. Skomponowała muzykę do tekstu specjalnie napisanego dla potrzeb projektu przez Agatę Dziechciarczyk – znanej w środowisku nauczycieli przedszkola twórczyni wierszy publikowanych na stronie: "Wierszowanki przedszkolanki". Na facebookowej stronie projektu można obejrzeć relacje z przedszkoli, z których misie wyruszyły w podróż.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślają, że udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęci do czytania oraz przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

W tym roku cztery grupy z naszego przedszkola wezmą udział w projekcie. Oto Nasz Miś "Pozytywek", który wyrusza w podróż po zielonogórskich przedszkolach.

W projekcie biorą udział grupy dzieci wraz z nauczycielkami: grupa III z p. Patrycją Szymańską, grupa IVa z p.Anną Bielecką i p.Agnieszką Draczyńską-Mania, grupa IV z p.Moniką Deręgowską, grupa Va z p.Agnieszką Łaniewską-Kierzek
Podsumowanie akcji "Pluszowy Dzień Dziecka"
"PLUSZOWY DZIEŃ DZIECKA"
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą akcję.
Zebraliśmy 7 pluszaków oraz 178,55 zł, za które zakupiliśmy kolejne 10 maskotek. Znalazły się już one w objęciach uradowanych właścicieli przebywających na oddziale pediatrii i chirurgii dziecięcej zielonogórskiego Szpitala.