MP37 "Pozytywka"
30-lecie placówki
30-lecie placówki
30 lat minęło, jak jeden dzień- czyli słów kilka o naszym Przedszkolu

Trudno uwierzyć, ale już 30 lat minęło odkąd Pani Prezydent M. Grzegorzewska uroczyście przecięła wstęgę, tym samym otwierając dla dzieci zupełnie nowe, duże i tak bardzo oczekiwane przez mieszkańców- Miejskie Przedszkole nr 37 w Zielonej Górze.

Na początku rządy w przedszkolu przejęła Pani Dyrektor Elżbieta Kordel, przez lata prowadząc i rozwijając naszą placówkę- by wreszcie w roku przekazać pałeczkę naszej ówczesnej Pani Dyrektor- Iwonie Dolczewskiej. Przez te wszystkie lata zmieniała się nasza Kadra, niektórzy z nas pracują tu od samego początku i nadal służą swoją praca dzieciom. Nasze przedszkole zmieniło się z przedszkola ośmiooddziałowego na przedszkole dziesięciooddziałowe. Był nawet czas, że trzy grupy mieściły się w Szkole Podstawowej nr 18. Cały czas prowadziła nas Misja Naszego Przedszkola” Nasze Przedszkole pomaga Rodzicom w odkrywaniu i wykorzystywaniu twórczych uzdolnień dzieci”. Niedawno, w roku 2014 nasze przedszkole zmieniło się w Miejskie Przedszkole nr 37 POZYTYWKA. Przez lata staramy się rozwijać talenty naszych dzieci i sami doskonalimy swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach. Nasza Placówka w roku 2012 uzyskała Certyfikaty Optymistycznego i Partnerskiego Przedszkola. Od lat realizujemy projekty i wprowadzamy nowe innowacje. Już od 15 lat działa w przedszkolu Zespół Taneczny „Wiercipięty”, Który Promuje naszą placówkę w środowisku, mieście i województwie. Stale rozwijające się nasza Pracownia Plastyczna „Plastusie” gromadzi dzieci, których prace plastyczne wygrywają konkursy miejskie, wojewódzkie i ogólnopolskie. Nasze Nauczycielki realizują swe talenty aktorskie w Teatrze Nauczycieli „Belferek”. Do współpracy zachęcamy też rodziców, którzy wspaniale prezentują swój aktorski talent podczas corocznych przedstawień teatralnych Teatru Rodziców „Marcepan”. Nasze dzieci z Teatrzyku „Krasnale” wielokrotnie reprezentowały nasze przedszkole podczas licznych przeglądów teatralnych. Nie brakuje nam pomysłów do pracy i działania. Dlatego z powodzeniem realizujemy Cykl KOLOROWYCH DNI w przedszkolu, a obecnie zachęcamy całe rodziny i środowiska do włączenia się w Akcję BOHATER TYGODNIA. Uwielbiamy wycieczki, wyjazdy, spotkania ze sztuką i muzyką poważną, współpracujemy z wieloma Instytucjami w Mieście i regionie. Nie brak nam zapału i chęci do pracy i mimo, że nasi pierwsi Absolwenci sami już przyprowadzają swoje pociechy do nas- ciągle szukamy nowych wyzwań i pomysłów aby każdy dzień spędzony tutaj był dla każdego szczególny, ważny, atrakcyjny i niepowtarzalny.

28 czerwca 2016r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyła się wspaniała uroczystość XXX- lecia naszej placówki. Była to niezwykła okazja do wspólnych spotkań byłych i obecnych Pracowników placówki, Absolwentów przedszkola, poprzedzona, pełną wspomnień , prezentacją multimedialną o naszym przedszkolu.

Uroczystość uświetniły występujące dzieci, Rodzice, Nauczyciele i Zaproszeni Goście. Nasza Fotorelacja odzwierciedla ten niezwykłą Uroczystość, na której obejrzenie serdecznie Zapraszamy.