MP37 "Pozytywka"
Grupa I
Witamy serdecznie!

Prosimy rodziców z gr.I o wysłanie swoich adresów email na adres: zoltaakwarela@o2.pl. Na Państwa adresy email będziemy wysyłać propozycje zabaw, ćwiczeń i innych aktywności z dziećmi. Mamy nadzieję, że ten trudny czas wspólnymi siłami szybko nam wszystkim minie.

A oto ciekawa propozycja zajęć z dziećmi:
24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia, w tym dniu szczególnie doceńmy wartości rodzinne. Doceńmy także naszą planetę, zgodnie z tematyką proponujemy zabawy surowcami wtórnymi, których w domu zapewne nie brakuje.

CO NAM SIĘ MOŻE PRZYDAĆ: Puste pudełka po płatkach śniadaniowych, opakowania produktów spożywczych, kartony na jajka, tacki aluminiowe, talerzyki papierowe, tuleje kartonowe, kubki po jogurtach, butelki plastikowe, chusteczki higieniczne, kawałki tapet, piórka, papierki po cukierkach, patyki od lizaków, zakrętki od butelek, muszelki, włóczka, wstążki, ryż, groch, itp. Przybory do klejenia i łączenia: kleje biurowe, kleje wodne dyspersyjne, przezroczysta taśma klejąca, sznurek, klamerki do bielizny, włóczka, taśma maskująca, spinacze biurowe, zszywki,. dziecięce nożyczki, pędzle, szpachelki do kleju, farby.
ZALETY ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH WYKORZYSTUJĄCYCH SUROWCE WTÓRNE Uczą, jak się posługiwać nożyczkami i pędzlami, co sprzyja koordynacji ruchowo-wzrokowej. Rozwijają koncentrację. Uczą podejmowania decyzji ukierunkowanych na uzyskanie określonego efektu końcowego. Twórcza zabawa surowcami wtórnymi pozwoli dziecku przetrwać ten czas w domu a przy okazji to dobry moment aby pozbyć się trochę śmieci, które codziennie gromadzą się w domu. Dziecko panuje nad efektem końcowym. Rozwija się percepcję wzrokową.

Przesypywanie kaszy lub ryżu za pomocą rąk, łyżek czy kubeczków; mieszanie w pojemniku z ziarnami, nasypywanie do zamkniętych pojemniczków – robienie grzechotek.

Makulaturowy śnieg: potrzebne będą stare gazety, trzy białe reklamówki, dwustronna taśma klejąca, mazaki. Z gazet najpierw zróbcie śnieg – papier podrzyjcie na małe kawałeczki. Możecie się nim najpierw pobawić w zawieruchę lub bitwę na śnieżki.

. Korale z makaronu: makaron, pomalowany farbami lub nie, nawleczcie na nitkę. W ten sposób powstaną korale dla mamy lub inny element ozdoby np. pokoju.

Zabawa z wełną: proste zwijanie wełny w kłębuszki może okazać się świetną zabawą rozwijającą umiejętności manualne. Do czego jeszcze można wykorzystać wełnę? Może zrobicie peruki sobie albo narysowanej postaci?

Gazetowe „ubieranki”: wykorzystaj stare gazety i magazyny do projektowania strojów. Zabawa w zapinanie i wiązanie: suwaki, guziki, spinacze, zatrzaski, sznurowadła.

Zielnik: zbierane na spacerach liście i kwiatki wklejcie do zeszytu i podpiszcie.

Origami: nauczcie się jak składać papier w czapeczkę lub pudełko.

Tak naprawdę pozwólmy dzieciom samemu zdecydować do czego użyją surowców wtórnych, to w końcu one mają najciekawsze pomysły;)

Dużo zdrowia w tym trudnym czasie i pozytywnego nastawienia
P. Emilia, P.Lucyna.