MP37 "Pozytywka"
Zapraszamy na Rodzinny Festyn "Razem z Mamą i Tatą"Drodzy Rodzice ,Przedszkolaki i Przyjaciele Miejskiego Przedszkola nr 37 POZYTYWKA!!!

ZAPRASZAMY WAS na Festyn Rodzinny "Razem z Mamą i Tatą "

który odbędzie się 20 maja -w piątek - w godz 16.15-19.00 w naszym przedszkolu.

- W programie: spośród wielu atrakcji -między innymi- Przedstawienie Teatralne " Akademia Pana Kleksa" - w wykonaniu Nauczycielek z Teatru "Belferek" - działającego w naszej placówce"...

Szczegółowy program Festynu już dostępny TUTAJ

Już dziś zarezerwujcie popołudnie na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi, rodzicami i pracownikami przedszkola.Festiwal Mali Światowcy- "E- pocztówka "


III Festiwal
”Mali Światowcy- Z PARTNEREM ZA PAN BRAT”

Etap I „Mój Zielony Dom“: realizacja w terminie od: 25-29 KWIETNIA 2022

Głównym Celem tego etapu było zapoznanie jego uczestników z historią Zielonej Góry, jej architekturą, ciekawymi i znanymi mieszkańcami, oraz tradycjami Naszego miasta i regionu, w którym się znajduje.

Podsumowaniem etapu pierwszego był konkurs multimedialny pt: „E-podróż, śladami mojego miasta”- dla naszych rodzin przedszkolnych

Zadaniem uczestników było skompletowanie 10 zdjęć, w formie wirtualnych pocztówek, na których pojawią się w wyznaczonych przez organizatorów ciekawych miejscach miasta Zielona Góra:

1. Szlak Bachusikowy – zdjęcie z jednym z zielonogórskich Bachusików
2. Palmiarnia i Park Winny
3. Zielonogórski deptak z pięknymi i zabytkowymi kamienicami i fontannami

4. Skansen Ochla
5. Park Książęcy Zatonie
6. Centrum Nauki Keplera – Planetarium Venus
7. Centrum Nauki Keplera- Centrum Przyrodnicze
8. Muzeum Ziemi Lubuskiej
9. Muzeum Etnograficzne w Ochli
10. Centrum Rekreacyjno – Sportowe

Na zadanie konkursowe odpowiedziało 11 dzielnych podróżników, którzy wspólnie z rodzicami odwiedzili powyższe miejsca a swoją wizytę udokumentowali cudowną "e-pocztówką".


Niektórym udało się odwiedzić wszystkie 10 miejsc

Oto lista uczestników:
1. Borys Pałka gr 2
2. Bruno Gromiec gr 1
3. Ignacy Patryn gr 3a
4. Oliwia Sienkiewicz gr 3
5. Julia Czarnecka gr 4a
6. Maja Wolak gr 6
7. Oleksandra Berezhna gr 3a
8. Wojtek Awrejcewicz gr 3
9. Aleksander Szumalo gr 3
10. Wojtek Kamiński gr 1
11. Gabrysia Urbanowska gr 3a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, już w krótce otrzymają nagrody za trudy swej wedrówki.

GRATULUJEMY.

Zapraszamy do galerii.
"Pokaz Mody" 2022

W ramach projektu ,,Piękna nasza Polska cała” 4 maja 2022 roku odbył się w przedszkolu pokaz mody patriotycznej.Rodziców poproszono o przygotowanie strojów nawiązujących do historii, kultury i barw narodowych Polski. Zadanie zostało potraktowane bardzo poważnie – wszystkie dzieci wyglądały tego dnia po prostu wspaniale.


Wśród kostiumów przygotowanych na Dzień Mody Patriotycznej dominowały stroje biało-czerwone. Bardzo efektownie prezentowały się też stroje ludowe - krakowskie, kurpiowskie, góralskie itp.

Jak na prawdziwym pokazie mody blisko 30 modelek i modeli prezentowało swoje oryginalne kostiumy na specjalnie przygotowanym wybiegu.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami, pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami."Zielona Wystawa"- w ramach Festiwalu Mali Światowcy


W ramach realizacji Projektu "III Festiwalu Mali Światowcy- Z partnerem za Pan Brat poznajemy świat" w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty1. „Zielona Wystawa“ – przygotowane wspólnie przez uczestników projektu, wystawy , dotyczącej przedmiotów, widokówek, obrazków, zdjęć związanych z Zieloną Górą- wystawa będzie dostępna od w holu przedszkola - 29 kwietnia ( każda grupa przygotowała swój , grupowy plakat o ZIELONEJ Górze) -
Wysytawa, jest częścią Projektu z okazji Święta Miasta
Etap I „Mój Zielony Dom“: realizowany był w terminie od: 25-29 KWIETNIA 2022


Głównym Celem tego etapu będzie zapoznanie jego uczestników z historią Zielonej Góry, jej architekturą, ciekawymi i znanymi mieszkańcami, oraz tradycjami Naszego miasta i regionu, w którym się znajduje. Zapraszamy do Galerii i Wystawy Prac..Festiwal Mali Światowcy- Warsztaty "Zielona Góra w muzyce"


W ramach realizacji Projektu "III Festiwalu Mali Światowcy- Z partnerem za Pan Brat poznajemy świat" w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty 'Zielona Góra w muzyce" zajęcia muzyczne dla dzieci- spotkanie i warsztaty taneczne z tancerzami z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. L Figasa.

W ramach tego zadania odbyło się muzyczno- taneczne spotkanie z panią Agatą i panem Robertem- tancerzami Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca
Podziwialiśmy ich w Tańcach ludowych, a zwłaszcza w pięknym "Trojaku" pani AGATKA opowiedziała nam o strojach i tańcach lubuskich.

Poza tym nasze Przedszkolaki dały się porwać naszym gościom do Tańców ludowych- wspólnych- w tym "Kłanianego" czy "Gołąbeczka". Dziękujemy za cudne prezentacje.. i odwiedziny w naszym przedszkolu.
Festiwal Mali Światowcy- Warsztaty- Zielona Góra w mowie i słowie-


W ramach realizacji Projektu "III Festiwalu Mali Światowcy- Z partnerem za Pan Brat poznajemy świat" w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Zielona Góra w mowie i słowie – mające na celu zapoznanie dzieci ze znanymi autorami bajek dla dzieci pochodzącymi z naszego miasta oraz ich twórczością:

W ramach tego zadania odbyło się spotkanie autorskie autorki „Bajki Powitajki”, Agnieszki Ginko, autorki np. „Tutlandii”, czy „Bajek z Dżungli i Oceanu"

Spotkanie wokół książki"Bajki z dżungli i oceanu "– oparte było na czytaniu fragmentów książki, rozmowy, zabawy ruchowe związane ze zwierzętami.
Po spotkaniu można było nabyć książkę i otrzymać autograf.
Kilka słów o książce i autorce :
Agnieszka Ginko
"Bajki z dżungli i oceanu (Media Rodzina, 2018)"


Rybka Rybik mieszka w rafie koralowej, małpka Długa w dżungli, a zebra Cudak na równiku. Każdy bohater ma jakiś problem, który udaje się przezwyciężyć, aby mieć przyjaciół, pomagać innym i cieszyć się życiem. Te radosne i mądre bajki Agnieszki Ginko, pełne
dźwięków, zapachów i kolorów, spodobają się dzieciom i dorosłym. Dużym atutem książki są piękne, malowane ręcznie ilustracje autorstwa Marianny Jagody.

Książka nominowana do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2019. Umieszczona na Liście BIS IBBY, czyli polecana przez jurorki konkursu #książkaroku2018 PS IBBY!
"Opowiadania o rzeczach najważniejszych - miłości, przyjaźni, otwartości, o tym, że warto pomagać... Polecamy!"Agnieszka Ginko – poetka i pisarka, autorka 5 książek dla dzieci i 4 książek dla dorosłych (tomik wierszy i 3 książki edukacyjne), która od 7 lat mieszka w Zielonej Górze. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jej opowiadania o rodzinie Tutków, Tutlandia zostały nominowane do nagrody Książka Roku 2013, a Tutlandia – Niespodzianki zdobyła wyróżnienie FENIKS 2016. Wiersze Ciotka Klotka i inne historie zostały wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku, a Podróż Srebrnego jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego. W marcu 2018 ukazały się jej Bajki z dżungli i oceanu, które zostały nominowane do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2019 oraz wpisane na listę książek godnych polecania IBBY 2018. W 2017 autorka została otrzymała odznakę Zasłużony dla kultury polskiej, a w 2018 Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry. Autorka od 20 lat organizuje wydarzenia kulturalne i edukacyjne, od 7 lat w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Jest członkiem Związku Literatów Polskich.


III Festiwal" Mali Światowcy- z Partnerem za Pan Brat poznajemy świat"Stowarzyszenie "Przedszkolak" działające przy naszej placówce- już po raz kolejny zdobyło dofinansowanie na realizację napisanego przez nas Projektu" III Festiwal "Mali Światowcy- Z partnerem za Pan Brat- poznajemy świat"

Projekt swoimi działaniami i zadaniami obejmie, placówki Wychowania Przedszkolnego z Zielonej Góry (etap II- Festiwal „Mali Światowcy”), oraz Miejskie Przedszkole Nr 37 „Pozytywka”, które będzie głównym realizatorem etapu I „ Mój Zielony Dom”.

W nawiązaniu do obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich, proponowane przez Nas działania będą miały na celu zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z historią i tradycjami ich rodzinnego miasta („Mój Zielony Dom), dodatkowo kolejna część projektu zostanie poświęcona miastom partnerskim współpracującym z Zieloną Góra („Z partnerem za pan brat..”).

III Festiwal ”Mali Światowcy- Z PARTNEREM ZA PAN BRAT- poznajemy świat”

Etap I „Mój Zielony Dom“: realizacja w terminie od: 25-29 KWIETNIA 2022

Głównym Celem tego etapu będzie zapoznanie jego uczestników z historią Zielonej Góry, jej architekturą, ciekawymi i znanymi mieszkańcami, oraz tradycjami Naszego miasta i regionu, w którym się znajduje. W tym celu powstaną:

1. „Zielona Wystawa“ – przygotowane wspólnie przez uczestników projektu, wystawy , dotyczącej przedmiotów, widokówek, obrazków, zdjęć związanych z Zieloną Górą- wystawa w holu przedszkola - 29 kwietnia ( każda grupa przygotuje swój , grupowy plakat o ZIELONEJ Górze)

2. Kolejne zadania będą miały na celu prezentację miasta Zielona Góra w oparciu o trzy hasła przewodnie:

• Zielona Góra w muzyce
-zajęcia muzyczne dla dzieci- spotkanie i warsztaty taneczne z tancerzami z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. L Figasa.- 27 kwietnia

• Zielona Góra w kolorze/sztuce –zajęcia plastyczne- - Zapoznanie dzieci z architekturą naszego miasta, ciekawymi budynkami, miejscami związanymi ze sztukami plastycznymi „Muzeum Ziemi Lubuskiej”, Galeria PRO ARTE. , wykonanie prac plastycznych w grupach: „Zielona Góra- moje miasto’ – wystawa przed salami
Oraz:
• warsztaty z twórcą i rzeźbiarzem- autorem zielonogórskich bachusików- Arturem Wochniakiem ,- 28 kwietnia

• Zielona Góra w mowie i słowie – zajęcia dydaktyczne- zapoznanie dzieci ze znanymi autorami bajek dla dzieci pochodzącymi z naszego miasta oraz ich twórczością: W ramach tego zadania: spotkanie autorskie autorki „Bajki Powitajki”, Agnieszki Ginko, autorki np. „Tutlandii”, czy „Bajki z Dżungli i Oceanu”. - 27 kwietnia i 13 maja

• Podsumowaniem etapu pierwszego będzie konkurs multimedialny pt: „E-podróż, śladami mojego miasta”- dla naszych rodzin przedszkolnych

• Zadaniem uczestników będzie skompletowanie 10 zdjęć, w formie wirtualnych pocztówek, na których pojawią się w wyznaczonych przez organizatorów ciekawych miejscach miasta Zielona Góra:

1. Szlak Bachusikowy – zdjęcie z jednym z zielonogórskich Bachusików
2. Palmiarnia i Park Winny
3. Zielonogórski deptak z pięknymi i zabytkowymi kamienicami i fontannami
4. Skansen Ochla
5. Park Książęcy Zatonie
6. Centrum Nauki Keplera – Planetarium Venus
7. Centrum Nauki Keplera- Centrum Przyrodnicze
8. Muzeum Ziemi Lubuskiej
9. Muzeum Etnograficzne w Ochli
10. Centrum Rekreacyjno – SportoweEtap II „Z partnerem za pan brat poznajemy świat”- realizacja w terminie od :16-20 MAJA 2022

Etap ten w całości zostanie poświęcony wybranym miastom partnerskim i miastom zaprzyjaźnionym z Zieloną Górą. Z pośród nich każda zaproszona placówka, oraz (nasza każda grupa przedszkolna) będzie mogła wybrać jedno miasto partnerskie( zaprzyjaźnione), które pozna według podanego poniżej klucza:

• „Kąciki małego podróżnika” - wystawa przygotowana wspólnie przez uczestników projektu, na której zgromadzone będą przedmioty, widokówki,, zdjęcia, obrazki, pamiątki, związane z wybranym miastem partnerskim/krajem- wystawa na holu -20 maja (każda grupa przygotuje swój, grupowy plakat o mieście, państwie partnerskim)

• „Smacznego” – warsztaty kulinarne poznanie tradycyjnych potraw, posiłków lubianych przez dzieci z danego miasta/kraju partnerskiego.

• Zajęcia językowe- nauka kilku zwrotów w języku dzieci z danego miasta partnerskiego, piosenki zabawy, tańca w przygotowaniu do festiwalu.

Podsumowaniem tego etapu będzie organizowany przez Nas Festiwal „Mali Światowcy”- „Z partnerem za pan brat poznajemy świat”, Zadaniem uczestników będzie zaprezentowanie wybranego miasta, jego historii, tradycji regionu czy kraju, w którym się ono mieści w krótkiej etiudzie muzyczno-tanecznej, piosence.

Festiwal odbędzie się 19 maja dla naszych przedszkolaków i 20 maja dla zaprzyjaźnionych przedszkoli zielonogórskich.


Przegląd Recytatorski." Wiersze na Opak"
Prima aprilis!

Co za dzień dziś zwariowany,
pomieszany, poplątany!
Wszystko wręcz na głowie stoi,
od kawałów wręcz się roi.
W kalendarzu pierwszy kwietnia,
dowcip rządzi, więc jak wiecie,
Śmiech w przedszkolu już od rana
to Ci data roześmiana!!!

***
1 Kwietnia w holu Naszego Przedszkola, odbyła się piata edycja Przedszkolnego Przeglądu Recytatorskiego pt. "Wiersze na Opak".

Tego dnia 30 uczestników z 10 grup przedszkolnych wzięło udział w Naszym wesołym i jak przystało na datę pełnym żartów przeglądzie.

Dzieci prezentowały przygotowane przez siebie utwory polskich poetów, na wesoło i przymrużeniem oka. Nie zabrakło śmiesznych kostiumów i rekwizytów.

Nad poziomem żartów czuwały wesołe chochliki Pryma i Aprilis, a nad prawidłowym przebiegiem Przeglądu czuwała niezastąpiona Pani Jadzia, którą wspierała Pani wicedyrektor, która wręczyła przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za przygotowanie i zapraszamy za rok :)))

A Was zapraszamy do galerii, na wspomnienia tego magicznego czasu :))))Przerwa Urlopowa w naszym przedszkolu..


Przerwa urlopowa w przedszkolu "Pozytywka" trwać będzie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2022r.
Poniżej link do wykazu przerw urlopowych PRZEDSZKOLI z całego naszego miasta .
Plan przerw przedszkoli miasta Zielona Góra

Uwaga Rodzice!! Przypominamy!!!


Szanowni Rodzice!

Zgodnie z ostatnimi wytycznymi GIS do naszej placówki mogą uczęszczać wszystkie dzieci przyjęte w nowym roku szkolnym. Na chwilę obecną nie ma konieczności ograniczania ilości dzieci i ustalania pierwszeństwa osób mogących korzystać z opieki przedszkolnej.
Nie oznacza to jednak, że zagrożenie minęło i możemy wrócić do organizacji pracy obowiązującej przed ogłoszeniem pandemii.

Nadal będą obowiązywać pewne ograniczenia i zasady, które mogą zmniejszyć ryzyko zakażenia w przedszkolu .

Zachowanie tych zasad będzie wymagało odpowiedzialności i zdyscyplinowania ze strony personelu placówki i wszystkich rodziców i opiekunów dzieci.

PODSTAWOWE ZMIANY I ZASADY,KTÓRYCH BĘDZIECIE PAŃSTWO MUSIELI BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAĆ :

1. W najbliższym czasie będziecie Państwo mieli możliwość poruszania się w przestrzeni wspólnej budynku takiej jak : przedsionek, hol, szatnie, wyznaczone ciągi korytarzowe i wewnętrzne klatki schodowe ( nie ma możliwości korzystania z wejść bocznych, zewnętrznych klatek schodowych, korytarzy służbowych oraz wchodzenia do sal dzieci )

2. Z miejsca zabawy dla dzieci w holu przedszkola będą mogły korzystać dzieci wyłącznie pod opieką nauczycieli. Nie ma możliwości korzystania z tego miejsca po odebraniu dziecka z sali.

3. W związku z koniecznością wzmożonej opieki nad dziećmi zmniejszy się ilość osób personelu pełniącego dyżury przy wejściu do placówki. Osoby pełniące dyżur będą sprawdzać prawidłowość zabezpieczenia ust i nosa oraz określać ilość osób mogących wejść w danym momencie do placówki. Rodzic/opiekun będzie odprowadzać dziecko do sali.

4. Nie ma możliwości dłuższego pozostawania w przestrzeni wspólnej. Po oddaniu dziecka pod opiekę należy opuścić budynek aby kolejne osoby mogły wejść.
Ponieważ do przedszkola uczęszcza 275 dzieci bardzo prosimy Rodziców o bezwzględne przestrzeganie tej zasady, co pomoże w uniknięciu kolejek przed wejściem a w konsekwencji blokowania miejsc parkingowych i spóźniania się do pracy.

5. W przestrzeni wspólnej mogą się poruszać wyłącznie osoby, które są odpowiednio zabezpieczone tzn. mają osłonięte usta i nos. Noszenie maseczek lub innej osłony jest obowiązkowe. Osoby, które nie mogą ze względów medycznych nosić maseczki muszą obowiązkowo zabezpieczyć się w przyłbice.

6. Ważne jest prawidłowe noszenie zabezpieczeń. Prosimy o nieodsłanianie nosa, nieściąganie maseczek w czasie rozmów z dziećmi i przez telefon.

7. Przed wejściem do budynku należy obowiązkowo zdezynfekować ręce lub założyć ( nowe) rękawiczki jednorazowe. Prosimy zwrócić uwagę, że dozownik na płyn dezynfekcyjny jest dozownikiem łokciowym i należy pobierać płyn naciskając przycisk łokciem.

8. Do budynku może wejść z dzieckiem tylko jeden opiekun. W miarę możliwości dziecko przyprowadzać i odbierać powinien ten sam opiekun.

9. Dzieci muszą być przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe.

10. Osoby przyprowadzające /odbierające dzieci zobowiązane są do zachowania dystansu społecznego w stosunku do pracowników przedszkola i innych rodziców i dzieci minimum 2 m

11. Prosimy o ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami placówki. Personel musi być skoncentrowany na sprawowaniu opieki nad dziećmi ( w tym dbania o zachowanie zasad higieny ). Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć na zebraniach oraz za pośrednictwem skrzynek kontaktowych, które będą funkcjonować w każdej grupie.

12. Dzieci należy przyprowadzić najpóźniej do godziny 8.30 Po tej godzinie ze względu na konieczność dokonania dezynfekcji przedszkole będzie zamykane i ponownie otwierane o godzinie 14.30.

13. Po odebraniu dziecka nie ma możliwości pozostawania w budynku ani na przedszkolnym placu zabaw

14. Nie wolno przynosić z domu zabawek oraz innych zbędnych przedmiotów

15. Dziecka nie wolno przyprowadzać do przedszkola w sytuacjach:

- kiedy dziecko jest chore
- kiedy w domu przebywa osoba będąca na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych
- kiedy ktoś z domowników ma objawy mogące sugerować chorobę zakaźną ( do momentu ostatecznej diagnozy.)


Szanowni Państwo powyższe zasady i ograniczenia wynikają z przepisów i zaleceń GIS, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać w trosce o zdrowie nas wszystkich.
Bardzo prosimy pamiętać, że egzekwowanie przestrzegania powyższych zasad należy do obowiązków pracowników przedszkola.

Funkcjonowanie w czasie pandemii dla każdego nie jest rzeczą łatwą a dodatkowe nieprzyjemne sytuacje i komentarze pod adresem wykonujących swoje obowiązki pracowników utrudniają im pracę.

Do pobrania:

PROCEDURA zapewniająca OCHRONĘ przed ZAKAŻENIAMI oraz CHOROBAMI ZAKAŹNYMI-w MP37 Pozytywka"