LOKALIZACJA

Lokalizacja

lokalizacja1Nasze przedszkole jest jednym z największych tego typu placówek pod zarządem Gminy-Miasta Zielona Góra. Istniejemy już od ponad dwudziestu lat.

Przedszkole znajduje się przy ulicy Węgierskiej 9, na Osiedlu Przyjaźni i rzeczywiście można tu znaleźć przyjazny klimat.

 

 

 


lokalizacja2Budynek jest położony blisko bloków mieszkalnych, jednak otoczony wokół zielenią, stanowi zaciszną enklawę. Jest duży, funkcjonalny, zaprojektowany z myślą o najmłodszych jego użytkownikach.
Duży plac przedszkolny zapewnia poczucie przestrzeni i wolności.

Wokół budynku i na jego zapleczu znajdują się urządzone tarasowo place zabaw, których wyposażenie jest obecnie bardzo atrakcyjne. Bezpieczne i funkcjonalne urządzenia terenowe, wykonane z pomalowanego drewna, zapraszają dzieci do zabawy. Domki, pociąg, zjeżdżalnie, most, huśtawki i drabinki wprost zachęcają do radosnych harców. Każda grupa ma swój plac, a na nim osobną piaskownicę z czystym, chronionym plandeką piaskiem.

 

W monitorowanym pomieszczeniu znajdują się szatnie wszystkich grup, a każde dziecko ma w nich oznakowaną półeczkę i wieszak na garderobę.


Korytarze wykorzystywane są też jako miejsce galerii prac plastycznych, a wystawiane w nich dzieła sztuki zachwycają barwą, strukturą, materiałem, a przede wszystkim pomysłowością i umiejętnościami naszych twórców.


Na piętrze budynku znajduje się miejsce, skąd codziennie dochodzą smakowite zapachy. W kuchni posiłki przygotowuje pięć pań kucharek.

 

 

stowarzyszenie przedszkolak

rada rodzicow

poradnik rodzica