MP37 "Pozytywka"
"Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata"- spektakl teatralny


Dziś, przed Filharmonią Zielonogórską, wystąpił dla dzieci Teatr Gry i Ludzie z Katowic z przedstawieniem "Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata"


w ramach Lata Muz Wszelakich i imprez odbywających się w całym mieście- w tym również tych dla dzieci.Przedszkolaki z gr VI po raz kolejny- z przyjemnością stawiły się na przed Filharmonią - na scenie letniej , by i tym razem uczestniczyć w przedstawieniach pod hasłem "Bajki, Bajdy, Banialuki".

A o czym było przedstawienie?

Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość.

Postacią główną jest tu Kacperek - domowy Skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato - władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie.